Rodzaje różańców bransoletek – wybierz odpowiedni dla siebie

Koronki różańcowe, przeznaczone do noszenia na nadgarstku, w formie bransoletki cieszą się coraz większą popularnością. Chętnie zakładają je kobiety, dzieci i młodzież, ale są lubiane także przez mężczyzn. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, począwszy od złotych, czy wykonanych z bursztynu, a na zaplatanych ze sznurka kończąc.

Złote, srebrne, z kryształkami Swarovskiego….

Różaniec bransoletka na rękę może stanowić doskonały pomysł na prezent, jeśli wybierzemy model wykonany ze szlachetnego tworzywa. Do produkcji modlitewnych koronek używa się metali szlachetnych, takich jak złoto czy srebro oraz różnorodnych kamieni szlachetnych.

Wielobarwne minerały czynią różańce bransoletki prawdziwymi małymi dziełami sztuki jubilerskiej. Wykonane z jaspisu, bursztynu, opalu, agatu, czy tygrysiego oka, będą stanowiły ozdobę dłoni w naturalnym stylu. Wielbiciele kryształków Swarovskiego również mogą znaleźć akcesoria do modlitwy ze swoimi ulubionymi kamieniami.

Różaniec bransoletka z naturalnego drewna lub sznurka

Osoby preferujące skromniejsze dewocjonalia w stylu świętego Franciszka powinny zaopatrzyć się w różaniec na rękę wykonany z drewna, albo ze sznurka. Tu wybór też nie jest mały – od najprostszych modeli z rodzimej sosny, aż po te wykonane z drzewa oliwnego rosnącego w Ziemi Świętej. Sznurkowe modele występują w wielu kolorach, czasami zaś makramowe sploty są połączone z koralikami z kamieni szlachetnych.