O Pierwszej Komunii

Pierwsza komunia święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego rodziny. Zazwyczaj rodzice prowadzą dziecko w wierze. Czasami jednak te rolę muszą przejąć dziadkowie albo rodzice chrzestni. Tak czy inaczej dziecko potrzebuje kogoś, kto poprowadzi je w wierze w Boga.

Pierwszy raz przy Stole

Wiara w Boga to proces. Wiara jest inna na etapie dzieciństwa, inna na etapie bycie nastolatkiem, inna w wieku dorosłym, i inna kiedy ktoś jest już seniorem i zbliża się do końca swojego ziemskiego życia. Pierwsza komunia święta to dzień, kiedy dana osoba pierwszy raz przyjmuje Ciało Chrystusa. Wiara katolicka zakłada, że spożywa się prawdziwe Ciało Boga. Dla wielu osób jest to dziwne i niezrozumiałe. Taka jest jednak wiara. Trzeba ją przyjąć.

Uroczystość i prezenty

Pierwsza Komunia Święta nierozerwalnie wiąże się z uroczystością i z prezentami. Niestety, w ostatnich latach pojawił się dziwny trend wręczania jak najdroższych prezentów bez nawiązań religijnych. Dzieci licytują się w szkole kto dostał lepszy i droższy prezent. Tak absolutnie być nie powinno. Ostatnio najważniejszym prezentem jest otrzymanie ciała Chrystusa. Warto, aby opiekunowie dziecka, nauczyciele, katecheci, księża jak najlepiej wykonywali swoją pracę i na lekcjach katechezy informowali co jest ważne.

Krzyżyk srebrny na pamiątkę

Oczywiście dobrze jest kiedy dziecko dostanie jakiś prezent, między innymi krzyżyk srebrny. Będzie to bardzo piękna pamiątka. Dobrze jest mieć piękną pamiątkę z tego dnia, a srebrna biżuteria idealnie się do tego nadaje. https://www.meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/srebro-krzyzyki-srebrne.html