Pomysły na pamiątki komunijne

Wybierając się na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, często zadajemy sobie pytanie: „Co kupić dziecku?” W razie wątpliwości zawsze możemy zasięgnąć opinii jego rodziców. W końcu to oni znają swoje dziecko jak najlepiej. Pamiątki komunijne mogą, ale nie muszą dotyczyć religii. Poniżej zestaw pomysłów na prezent.

Pamiątki na komunię ze srebra

Dzieci komunijne obdarowywane są biżuterią najczęściej przez rodziców lub chrzestnych. Klasyczne wyroby jubilerskie, jakie wręcza się z tej okazji to:

pamiątki na komunię
  • złote lub srebrne łańcuszki;
  • medaliki z wizerunkiem postaci religijnych;
  • krzyżyki;
  • bransoletki;
  • pierścionki;
  • zegarki.

Oprócz biżuterii religijnej, częstym prezentem pełniącym pamiątkę pierwszej Komunii Świętej są obrazki np.: z Aniołem Stróżem, Matką Boską, a także posrebrzane obrazki. Duży wybór pamiątek na Komunię dostępny jest w sklepie Ergold.

Książki

Szukając odpowiedniej pamiątki na Komunię Świętą, rozważmy elegancką książkę w twardej oprawie. Jeśli chcemy, aby była związana z tematyką religijną, postawmy na klasykę. Biblia, Pismo Święte, czy zbiór legend dotyczących świętych obrazów wspaniale wpisują się w tę okazję.

Możemy też pójść w innym kierunku i dać 9-latkowi książkę związaną z jego zainteresowaniami: atlas geograficzny, encyklopedię dla dzieci, ewentualnie którąś z pozycji literatury dziecięcej.

Gry planszowe

Fantastyczną pamiątką komunijną będzie zestaw gier planszowych. Mamy spory wybór: rozgrywki strategiczne, logiczne łamigłówki, klasyczne planszówki typu Chińczyk, gry karciane… Taki prezent posłuży przez długie lata i tak naprawdę będzie podarunkiem dla całej rodziny. Warto uświadomić dziecku, że konkretna pamiątka na Komunię Świętą może je zachęcać do dzielenia większej ilości czasu z pozostałymi domownikami.