Czym należy sugerować się przy wyborze świecy ołtarzowej?

Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że świece ołtarzowe olejowe są elementem praktycznie każdej Eucharystii. Należy również podkreślić, że zapalana jest tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa, z kolei gasi się ją zaraz po jego zakończeniu.

Co dokładnie symbolizują świece ołtarzowe?

Katolicy powinni mieć świadomość, że ogień świecy symbolizuje nie tylko życie, ale również wprowadza w odpowiednią atmosferę zadumy, która niezwykle sprzyja skupionej modlitwie. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że z roku na rok powstaje coraz więcej sklepów liturgicznych, dzięki czemu praktycznie każdy będzie w stanie znaleźć produkt idealny dla siebie. Dostępne są bowiem bardzo wysokiej jakości świece nie tylko w różnych kolorach, ale również wzorach.

Czym sugerować się przy wyborze świecy ołtarzowej?

Oferowane świece przez sklepy stacjonarne, a także internetowe występują w różnych wcieleniach. Można zauważyć, że zdecydowanie największą popularnością cieszą się tradycyjne świece z parafiny i wosku we wzorach, a także kolorach, które są właściwe na poszczególne okresy liturgiczne.

W bardzo szerokim asortymencie sklepów specjalizujących się w tego typu produktach można znaleźć świece zdobione, gładkie, a także opatrzone wizerunkami czy symbolami świętych. Ponadto praktycznie każdy produkt jest wykonany z najwyższej klasy surowca z ogromną starannością. Z kolei zdobienia prezentują się nie tylko solidnie, ale również elegancko.