Medalik z Matką Boską

Medalik Matka Boska często nazywany jest Cudownym Medalikiem.Na całym świecie znajduje się wiele katolików, dla których medalik ten ma szczególne znaczenie.

Wygląd medalika

Na awersie medalika znajduje się Matka Boska. Z jej rozpostartych ramion biją promienie światła. Matka Boska stoi na kuli. Na kuli jest też wąż. Medalik z Matką Boską przedstawia również tekst modlitwy: O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy (zobacz). Na rewersie medalika z Matką Boską widnieją dwa serca. Jest to Najświętsze Serce Jezusa w koronie cierniowej oraz Niepokalane Serce Maryi. Serce Maryi jest przebite meczetem. Na medaliku są też inicjały Maryi i krzyż. Ponadto po obwodzie medalika wygrawerowano gwiazdy.

Medalik Matka Boska – znaczenie teologiczne

Maryja wedle teologii chrześcijańskiej pozostała dziewicą. Cudowny Medalik i jego kult miał wpływ na ogłoszenie dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Na rozłożonych dłoniach Matki Boskiej znajdują się pierścienie. Z niektórych bije światło. Oznacza to łaski, których dostąpią osoby, modlące się o nie. Z niektórych pierścieni nie bije światło. To oznacza łaski, o które nikt nie prosi.

Na rewersie znajduje się mnóstwo symboli. W środku widnieje inicjał Maryi. Krzyż, który również znajduje się na medaliku, wskazuje na to, że symbolika postaci Maryi jest nierozerwalnie złączona z losami i męką jej syna. Serce Jezusa i Serce Maryi odwołuje się do ich nieskończonej miłości.