Bransoletka różaniec srebrna – jak prawidłowo czyścić?

Piękna i lśniąca bransoletka różaniec srebrna jest marzeniem wielu kobiet. Niestety po pewnym czasie nawet najlepsza jakościowo biżuteria traci stopniowo swój pierwotny czar. Nawet najlepsza biżuteria ma tendencję do śniedzienia. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób czyścić srebrną biżuterię.

Niezawodny środek do czyszczenia srebrnej biżuterii

Na rynku dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia srebrnej biżuterii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby samodzielnie przygotować odpowiednie środki. Pamiętać należy jedynie o tym, aby po użyciu dowolnych środków czystości dokładnie wypłukać biżuterię pod wodą i wysuszyć ją suchą szmatką. Jeżeli chodzi o płyny do mycia naczyń, to warto postawić na preparaty, które w swoim składzie nie mają amoniaku i fosforów. Doskonały efekt przynosi soda oczyszczona. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że do czyszczenia srebrnej biżuterii doskonale nadaje się oliwa z oliwek oraz sok z cytryny. 

Domowe sposoby na czyszczenie biżuterii srebrnej

Oryginalna bransoletka różaniec srebrna może być odnowiona także przy użyciu białego octu. Satysfakcjonujący efekt przynosi także sól kuchenna oraz folia aluminiowa. W dużej mierze to właśnie dzięki tym preparatom można usunąć ciemną patyną, która niestety dość często osiada się na srebrnej biżuterii. Nalot na srebrnej bransoletce można usunąć także za pomocą pasty do zębów. Jedną z najstarszych metod czyszczenia biżuterii srebrnej jest także użycie popiołu.

Bransoletki różańce dostępne na AnkaBiżuteria.pl