Modlitwa do świętej Natalii

Małżeństwo jest to związek dwojga ludzi, którzy obiecują sobie miłość i wierność do końca życia. Trudy życia codziennego bardzo często wystawiają na próbę tę przysięgę, a często zdarza się, że małżonkowie nie są w stanie w niej wytrwać.

W jaki sposób sprawić, aby nasze małżeństwo było trwałe?

Oczywistą sprawą jest, aby w małżeństwie rozmawiać, dzielić się swoimi problemami, wątpliwościami oraz obawami. Jeżeli widzimy, że w naszym związku pojawiają się rysy kryzysu, dobrze byłoby o tym porozmawiać, najpierw z sobą bliską, a jeżeli nie udałoby się w ten sposób problemu rozwiązać, można zwrócić się na przykład do kapłana lub do profesjonalnego terapeuty. Jedną z form wsparcia jest również wsparcie duchowe świętych oraz patronów, opiekujących się małżeństwami.

Święta Natalia i Święty Adrian

Św Natalia oraz Święty Adrian są to patroni, którzy odpowiadają za zgodność w małżeństwie. Oboje chrześcijańscy męczennicy zginęli za wiarę, ale wcale nie musiało być tak, że święta Natalia zginąć musiała. Natalia zginęła, ponieważ była wierna swemu mężowi i kochała go oraz Jezusa tak mocno, że wolała zginąć niż pozostać sama na świecie, po tym, jak jej mąż został wydany na śmierć za Boga. Z tego to powodu modlitwa do Świętej Natalii w intencji poprawy naszych stosunków małżeńskich, może być również bardzo pomocna, jeżeli zauważamy, że w naszym małżeństwie dzieje się źle. Nawet jeżeli nie dzieje się źle, to modlitwa do Świętej Natalii może sprawić, że nigdy źle dziać się nie będzie.