Krzyż franciszkański – pokorna manifestacja wiary

Mimo, iż w dzisiejszych czasach nie ma potrzeby manifestacji swojej wiary, to chrześcijanie lubią posiadać dewocjonalia, które przypominają im o własnych poglądach religijnych jak https://www.meritohurt.pl/krzyze/krzyze-sw-franciszka.html . Dlatego właśnie asortyment świętych akcesoriów cieszy się dużą popularnością i chętnie zasila domy, wprowadzając do nich odrobinę sakralnego charakteru.

Krzyż franciszkański – ikona prostoty

Mimo, iż nowoczesność rządzi się prawami komercji, przesytu i dążenia do materialnego luksusu, ludzie znają i cenią sobie postać świętego Franciszka, który wbrew wszystkiemu otaczał się pokorą, prostotą i minimalizmem. W tej ikonicznej osobie wiele chrześcijan do dziś szuka odpowiedzi na skomplikowane pytania, chcąc dojść do prostoty sprawy. Dlatego właśnie krzyż franciszkański jest cenionym symbolem, który nieraz widoczny jest na ścianach domów. Zasila on ściany zdobiąc je nie tylko duchownym malunkiem, ale głębokim przesłaniem, który strzeże wiary.

Krzyż franciszkański – cichy powiernik domowników

Mimo, iż sam charakter ikony przypomina styl średniowieczny, to może stanowić piękną ozdobę każdego wnętrza. Replika przedstawia postać ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa, oraz świadków tego fundamentalnego dla chrześcijańskiej wiary wydarzenia. W obrazie każdy zatem może odnaleźć głębię swoich przekonań i powiernika modlitw wiedząc, że jest to symbol przemowy Chrystusa, który nawoływał zakonnika słowami „Franciszku, idź i napraw mój kościół !”