Różaniec obrączka

Różaniec obrączka to ostatnio jeden z najpopularniejszych przedmiotów kupowanych w sklepach z dewocjonaliami, oraz artykułami chrześcijańskimi. Dlaczego? Różaniec przedstawiony w takiej formie jest niezwykle wygodny. Noszoną na palcu obrączkę trudno jest zgubić, więc zawsze możemy mieć ją przy sobie. Do czego służy i czym się kierować podczas wyboru?

Różaniec obrączka zawsze blisko Ciebie

Różaniec wykonany w takiej formie ma niezwykle praktyczne działanie. Pozwala na bliskość z Bogiem i Matką Boską w dowolnym momencie. Niezależnie, czy mamy przerwę w pracy, poruszamy się komunikacją miejską, czy też spacerujemy. Obrączkę mamy zawsze na palcu i w każdej chwili możemy się pomodlić. Jest to mniejsza wersja klasycznego różańca, który jest większych rozmiarów i nie zawsze pamiętamy, by go ze sobą zabrać. Obrączka różaniec nieustannie nam towarzyszy.

Jak wybrać odpowiedni różaniec?

różaniec obrączka

Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z jakiego została wykonana obrączka różaniec. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, od drewnianych, posrebrzanych, aż po złote z cyrkoniami. Ciekawe modele można znaleźć na stronie: https://www.meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/rozaniec-10-obraczka.html 

Jeśli zależy nam na skromności, najlepszym wyborem będzie srebro. Jest łatwe w utrzymaniu, nie niszczy się i nie jest drogie. Warto też zwrócić uwagę, czy obrączka posiada dziesięć wypustek, czy nie jest fabrycznie uszkodzona. 

Obrączka różaniec to bardzo praktyczny element naszego życia. Pozwala nam na możliwość modlitwy w każdym momencie dnia, bez wykonywania dodatkowych czynności, czy szukania klasycznego różańca. Obrączka różańcowa doskonale sprawdza się dla osób, które dużo podróżują, lub dla tych najbardziej zabieganych.