Spowiedź przedślubna a grzechy

Spowiedź tuż przed samą ceremonią ślubu: https://rozsadnewesele.pl/jak-wyglada-spowiedz-przedslubna-jakie-grzechy-wymienic-i-co-mowic/ zawsze jest dla młodych ludzi bardzo stresująca, ponieważ nie wiedzą oni do końca czego mają się spodziewać. W związku z tym dużo z nich jest bardzo zestresowana.

Nie taki diabeł…

Przede wszystkim przyszła para młoda powinna do spowiedzi przedślubnej przystąpić dwa razy i za każdym razem otrzymać tego pisemne potwierdzenie od spowiednika. Potwierdzenia te należy dostarczyć do parafii, w której będzie się brać ślub.

A co z grzechami?

Dla przyszłego małżeństwa zawsze najtrudniejszym grzechem jaki należy wyznać w czasie spowiedzi przedślubnej jest oczywiście grzech ciężki, którym jest seks przedmałżeński lub wspólne mieszkanie. Są to kwestie dla młodych ludzi bardzo krępujące. Są one jednak na tyle istotne, że tak naprawdę nie ma możliwości, aby je w jakiś sposób pominąć.

Lista grzechów

Spowiedź przedślubna powinna zostać poprzedzona przygotowaniem listy grzechów jakich dopuściła się dana osoba. W ten sposób łatwiej będzie zwierzyć się spowiednikowi i sama spowiedź nie potrwa aż tak długo. W końcu trzeba brać pod uwagę, że mają to być grzechy, które miały miejsce już jakiś czas temu. Będzie to więc wymagać dodatkowe zastanowienia się i refleksji.