Medaliki złote – prezent okolicznościowy

Biżuteria, dobrze dobrana, może być znakomitym prezentem okolicznościowym praktycznie dla każdego. Zarówno małe dziewczynki, jak i dorosłe kobiety ucieszą się z medalika złotego lub srebrnego.

Srebro czy złoto?

Niektórzy ludzie wolą biżuterię złotą, inni z kolei srebrną. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a także od zawartości garderoby. Medalik na co dzień zwykle dopasowujemy na przykład do złotego lub srebrnego zegarka, lub odwrotnie – zegarek do medalika. Wszystko jednak powinno stanowić spójną całość, dodatki powinny być przemyślane. Jak Cię widzą, tak Cię piszą, stąd warto zadbać o swój wizerunek.

Symbol niewinności

Medaliki złote to świetny pomysł na komunijny prezent, a także prezent z okazji chrztu lub bierzmowania. Najczęściej medalik przedstawia Jezusa  lub Matkę Bożą, którzy to chronią dziecko przed złym wpływem tego świata. Medalik ma znaczenie symboliczne, warto jednak w ten sposób zabezpieczyć dziecko i wskazać mu drogę. Medaliki srebrne mogą być świetnym podarunkiem dla młodszych dzieci, które niekoniecznie docenią wartość złotej biżuterii, a chcą poczuć się jak prawdziwe damy.

 

Wybór medalików złotych nie musi być podyktowany względami religijnymi. Można podatować taki prezent bliskiej osobie, bez okazji. Medalików srebrnych jest pod dostatkiem w sklepach z dewocjonaliami, a warto dodać, że srebro to kruszec tańszy niż złoto, a więc nie ma problemu finansowego z tym, aby taki prezent nabyć.