Czy obraz religijny w salonie to dobry wybór?

Pokój dzienny to miejsce, w którym nie tylko odpoczywamy, ale również przyjmujemy gości. Czy jest to odpowiednie miejsce dla obrazu religijnego?

Obraz religijny – nie tylko dekoracja


W hurtowni obrazów religijnych znajdziemy obrazy w każdej stylistyce. Są dzieła, które sprawdzą się w pokojach zaaranżowanych w stylu klasycznym, nowoczesnym, czy skandynawskim. Czy jest to jednak dobre podejście do wyboru obrazu religijnego?

Funkcja dekoracyjna nie jest najważniejsza w przypadku obrazów religijnych. Najważniejszy jest przekaz, który ze sobą niosą. Obraz religijny skłania do refleksji, zadumy oraz modlitwy. Salon jest miejscem, w którym toczy się nieustanne życie. Panuje gwar i rozgardiasz. Taka atmosfera nie skłania do zadumy.

Świadectwo wiary


Hurtownia obrazy religijne to miejsce, w którym kupimy obraz w każdej stylistyce. Powieszenie obrazu w salonie, gdzie zapraszamy gości nie sprzyja modlitwie, ale na pewno jest świadectwem wiary, które chcą złożyć mieszkańcy domu.

Nowoczesne obrazy religijne bardzo elegancko wyglądają w pokoju dziennym. Grafika, czy obraz, który tworzy większą kompozycję idealnie wpiszą się w współczesne wnętrze.

Ważne jest również odpowiednie powieszenie obrazu. Nowoczesne obrazy religijne nie lubią szerokich, grubych ram. Prosta, delikatna rama jest dużo bardziej odpowiednia. Nowoczesne obrazy religijne ciekawie wyglądają w antyramach.

Obrazy na płótnie nie wymagają żadnej ramy. Wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie bez żadnych dodatkowych elementów dekoracyjnych.